AKTUALNOŚĆ

13 czerwca 2017 | GPS

Monitoring Aut GPS zabezpieczy samochód przed kradzieżą

Monitoring Aut GPS zabezpieczy samochód przed kradzieżą

W Polsce, jak podaje portal motofakty.pl, co 39 minut jedno auto zmienia swojego właściciela. W ubiegłym roku najwięcej aut ukradziono w Warszawie oraz w województwach śląskim, kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim. Skuteczność odzyskiwania skradzionych pojazdów nie przewyższa 50%, a w województwie małopolskim osiąga poziom zaledwie 20%.

Najwięcej aut ginie na ulicach, parkingach samochodowych i parkingach przy centrach handlowych. Jednak do miejsc sprzyjających kradzieżom można dopisać także garaże, drogi szybkiego ruchu czy stacje paliwowe. Wraz z rozwojem technologii i elektroniki znacznie zwiększył się wachlarz kompetencji złodzieja samochodów.

Sposoby złodziei i kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa

Złodzieje samochodów posługują się nie tylko narzędziami mechanicznymi, ale również elektroniką. Jednak techniki kradzieży samochodu nie zawsze muszą być wysublimowane, a żeby stać się złodziejem aut, wystarczy być zwykłym… kieszonkowcem. Złodziej wykorzystuje naszą chwilę nieuwagi, aby pozbawić nas kluczyka do auta. Nagminnie zostawiamy je w kieszeni płaszcza, który odnosimy do szatni. Zdarza się, że złodziej stosuje sztuczki, przez które wysiadamy z auta, zostawiając kluczyki w stacyjce, a później sprytnie zajmuje miejsce kierowcy, pozostawiając nas na parkingu.

Oczywiście musimy pamiętać o tym, aby kluczyki mieć zawsze przy sobie i nigdy nie zostawiać ich w stacyjce. Ponadto, warto zastosować dodatkowe metody, dzięki którym będziemy spać spokojniej. Tutaj z pomocą przyjdą nam systemy telematyczne z usługą ochronną.

Jedną z najskuteczniejszych metod jest monitoring GPS

Jedną z najskuteczniejszych metod jest zamontowanie w samochodzie lokalizatora GPS, dzięki czemu w każdej chwili będziemy znać lokalizację swojego auta, a w razie wypadku zostaniemy poinformowani o kradzieży. System składa się z niewielkiego urządzenia, które montuje się w samochodzie w trudno dostępnym miejscu, do którego złodziej nie dostanie się zbyt łatwo.

– W przypadku naszej firmy instalowaniem lokalizatora GPS zajmują się odpowiednio przeszkoleni monterzy, którzy zadbają o to, aby urządzenie nie zostało znalezione przez złodzieja – mówi Piotr Sobolewski – Kierownik serwisu systemów GPS z Hertz Systems.

W momencie uruchamiania pojazdu, kierowca musi mieć przy sobie specjalną kartę elektromagnetyczną lub pastylkę Dallas, którą przed wyruszeniem w trasę przykładamy na 3 sekundy do czytnika. W przypadku braku karty lub pastylki po przejechaniu krótkiej odległości włączy się alarm.

Skuteczność i działanie monitoringu GPS w samochodzie

W przypadku systemu „Klosz” firmy Hertz Systems skuteczność wynosi 100%.

Według Piotra Sobolewskiego z Hertz Systems jeszcze nie zdarzyła się sytuacja, w której nie firma nie odzyskałaby skradzionego samochodu. Sukcesem kończyły się także sytuacje, w których auto zostało ukradzione za granicą lub sygnał GPS został zagłuszony.

W porównaniu z ogólnokrajowymi statystykami dotyczącymi skuteczności w odzyskiwaniu samochodów, wyniki systemu monitoringu GPS Klosz to prawdziwa gwarancja spokoju.

Największą zaletą systemu jest jego skuteczność, ale posiada on również inne atuty. W całej procedurze, która zostaje uruchomiona w przypadku kradzieży, ważna jest stacja monitorowania alarmów, która odbiera sygnały alarmowe i zgłoszenia 24/7. Po odebraniu zgłoszenia, dyżurny kontaktuje się z właścicielem samochodu, aby ustalić czy na pewno doszło do kradzieży. W przypadku potwierdzenia, wysyłana jest grupa interwencyjna, a dodatkowo zdarzenie zostaje zgłoszone na policję.

Faktem przemawiającym za zamontowaniem lokalizatora GPS do samochodu jest również to, że wiele firm ubezpieczeniowych na podstawie ukazania umowy na monitoring GPS w aucie udziela zniżki z tytułu ubezpieczenia AC.

Geolokalizacja pojazdów

Dodatkową funkcjonalnością systemu jest dostęp do aplikacji Hertz GPS online, która pozwala na samodzielne śledzenie pojazdu, zapisywanie tras, a także optymalizację kosztów przejazdu oraz sporządzanie analiz i raportów ze stylu jazdy.

Więcej szczegółów na temat rozwiązań z zakresu monitoringu pojazdów GPS:

Biuro Obsługi Klienta:

tel. 68 328 70 03

zok@hertzsystems.com

Masz firmę? Sprawdź – Kontrola czasu pracy skuteczne rozwiązania

Kontakt

Dodatkowymi informacjami na temat rozwiązań i systemów, które oferujemy, służą nasi konsultanci. Prosimy o kontakt z bezpośrednio wybraną osobą lub przez poniższy formularz.


Hertz Systems Ltd Sp. z o. o.
al. Zjednoczenia 118 A
65-120 Zielona Góra
Dział Badań i Rozwoju
ul. Nowy Kisielin – A. Wysockiego 2
66-002 Zielona Góra


    Live Chat Software