AKTUALNOŚĆ

23 marca 2017 | GPS

Ecodriving – jak zaoszczędzić milion złotych w ciągu roku?

Ecodriving – jak zaoszczędzić milion złotych w ciągu roku?

ECODRIVING – JAK ZAOSZCZĘDZIĆ MILION?

Ecodriving przestaje być ekstrawagancką modą, a staje się głosem zdrowego rozsądku i przejawem odpowiedzialności tak prywatnej, jak i biznesowej. Czy znasz podstawowe prawa ekojazdy? Czy potrafisz je zastosować w praktyce? Oto 5 podstawowych zasad, które pozwolą ci zredukować koszty eksploatacji pojazdów nawet do 30%.

Ecodriving – jazda ekologiczna czy ekonomiczna?

Zaczerpnięty z języka angielskiego termin ecodriving to po polsku zwyczajnie ekojazda. Oznacza to jazdę ekologiczną czy ekonomiczną? W tym przypadku – jedno i drugie. Mowa tu  o takim stylu prowadzenia samochodu, aby maksymalnie oszczędnie gospodarować paliwem, a także nie eksploatować zanadto części, mechanizmów i podzespołów. W efekcie rzadziej wymieniamy części, a także spalamy mniej benzyny. Stanowi to pozytywny efekt zarówno ekologiczny, jak też ekonomiczny. Warto nadmienić, że stosując się do zasad ecodrivingu, ograniczamy emisję dwutlenku węgla oraz hałasu.

Dobre nawyki

W Skandynawii już podczas egzaminu na prawo jazdy kursanci poddawani są kontroli znajomości i praktycznego stosowania zasad ecodrivingu. Zasadniczo chodzi tu o wyrobienie w sobie kilku określonych nawyków.  Zaczynając od początku, warto pamiętać, że pierwszy bieg służy wyłącznie do ruszania z miejsca. Nie powinno się przedłużać momentu zmiany przełożenia, a zrobić to natychmiast, gdy tylko auto zacznie się toczyć. Ponadto aby utrzymać możliwie jak najniższe obroty, można pominąć kolejny bieg i z 3 przejść od razu na 5. Automatyczne skrzynie biegów także pracują w ten sposób.

Płynna jazda

Jazda ze stałą prędkością przy niskich obrotach silnika oraz unikanie gwałtownego przyspieszania czy hamowania znacznie ogranicza spalanie, podobnie jak zużycie klocków hamulcowych. Podczas hamowania wykorzystujemy momenty obrotowe silnika, aby ograniczyć pobór paliwa. Potocznie nazywa się to lub hamowaniem silnikiem lub biegami. Zawsze jeździmy możliwie na najniższych obrotach i najwyższym biegu. Jeśli chcemy przyspieszyć, redukujemy bieg (pamiętając o kontroli obrotów) i wciskamy pedał gazu w ¾ głębokości.

Jak zostać milionerem z Hertz GPS?

W zależności od kilku czynników, ekologiczna jazda może przynieść od 20% do 30% oszczędności kosztów eksploatacji pojazdów. Nawet przy jednym samochodzie to sporo, ale w przypadku utrzymywania floty kilkudziesięciu lub kilkuset nawet pojazdów stanowi to naprawdę niebagatelną kwotę! W grę wchodzi tu mniejsze zużycie zarówno paliwa, jak też sprzęgła, układu hamulcowego, skrzyni biegów, elementów zawieszenia a w dieslach koła dwumasowego.

Ponadto z systemem Hertz GPS można optymalnie planować trasy i efektywniej zarządzać flotą przedsiębiorstwa. Główne cechy Hertz GPS On-line to:

  • efektywne zarządzanie flotą pojazdów
  • eliminacja zachowań niepożądanychdostęp do danych w każdej chwili i z każdego miejsca
  • wsparcie eksperckie ze strony Hertz Systems
  • wygoda zarządzania systemem
  • redukcja kosztów do 30%
  • oszczędność czasu

Jeśli jedno tankowanie to 3000 złotych, oszczędność przy określonych warunkach może wynieść nawet 1/3. W przypadku 10 tankowań miesięcznie kwota stanowić będzie już 10 000 zł, pomnożona przez 10 firmowych aut wzrośnie do 100 000 zł, a w skali roku da nam ponad milion złotych oszczędności.

Milion

Ekologicznie – płynnie – bezpiecznie

Jeździć ekologicznie, to także ekonomicznie, co w praktyce znaczy: płynnie. To z kolei implikuje spokojniejszy, bardziej wyważony styl jazdy, który oznacza nic innego, jak tylko bezpieczny. Tak więc kwestie ekonomiczne i ekologiczne są niezwykle istotne, ale bezpieczeństwo jest w tym wypadku wartością o znaczeniu pierwszorzędnym.

Biuro Obsługi Klienta:

tel. 68 328 70 03

zok@hertzsystems.com

Sprawdź również Monitoring gps pojazdów

Kontakt

Dodatkowymi informacjami na temat rozwiązań i systemów, które oferujemy, służą nasi konsultanci. Prosimy o kontakt z bezpośrednio wybraną osobą lub przez poniższy formularz.


Hertz Systems Ltd Sp. z o. o.
al. Zjednoczenia 118 A
65-120 Zielona Góra
Dział Badań i Rozwoju
ul. Nowy Kisielin – A. Wysockiego 2
66-002 Zielona Góra


    Live Chat Software