AKTUALNOŚĆ

28 czerwca 2017 | Bez kategorii, GPS

Lokalizator GPS – Kosmiczny strażnik dziecka

Lokalizator GPS – Kosmiczny strażnik dziecka

Nowoczesne systemy telematyczne, zaprojektowane początkowo na użytek wojska, znajdują coraz szersze cywilne zastosowanie. Lokalizator personalny wykorzystujący sieć satelitarną GPS stał się narzędziem pomocnym w zapewnieniu bezpieczeństwa najmłodszym, ale także osobom starszym lub chorym.

 

Nowoczesna technologia w opiece nad dzieckiem

Cała Polska zadrżała na wieść o uprowadzeniu dwunastolatki z niewielkiej miejscowości w Zachodniopomorskiem. Dziewczynka szczęśliwie odnalazła się po kilku godzinach, dzięki czujności funkcjonariuszy policji. Jednak czy to zdarzenie otworzy oczy wszystkim rodzicom?  W 2014 roku w Polsce zgłoszono ponad 8 000 zaginięć małoletnich. Z roku na rok te statystyki rosną.

Pewien eksperyment społeczny pokazuje nam, jak zdumiewająco proste jest porwanie dziecka z placu zabaw w przypadku, gdy rodzic na chwilę odwróci od niego uwagę, np. czytając gazetę. Obejrzyjcie film poniżej:

 

 

Zdarzenie w Zachodniopomorskiem jak i eksperyment zrodziły wiele pytań, między innymi o bezpieczeństwo dzieci. Nic oczywiście zastąpić nie może troskliwej opieki rodzica. Przede wszystkim dziecko powinno być uświadamiane i ostrzegane przed nadmierną łatwowiernością wobec obcych osób. Jednak kluczowe pytanie brzmi: jakie są granice kreatywności osób porywających dzieci i czy jesteśmy w stanie przewidzieć wszystko? Dodatkowe bezpieczeństwo oraz większy spokój ducha mogą zapewnić nam nowoczesne technologie. Takim pomysłem jest lokalizator personalny GPS. To sposób na zapewnienie dziecku bezpieczeństwa oraz utrzymania stałego kontaktu z nim.

Widzę cię!

Najważniejszą funkcję lokalizatora stanowi przede wszystkim możliwość precyzyjnego określenia, gdzie dokładnie znajduje się w danej chwili dziecko. Ponadto w każdym momencie rodzic może otrzymać na telefon oraz e-mail powiadomienie o opuszczeniu przez małoletniego zdefiniowanej strefy bezpieczeństwa, np. wyjście z domu lub ze szkoły albo wręcz przeciwnie; dochodzi ósma, a syn (lub córka) jeszcze nie opuścił mieszkania. Ustawiony alarm przypomni mu o tym. Niepojawienie się w domu po zakończeniu zajęć też zostanie natychmiast zgłoszone opiekunom. Alerty i geopunkty można konfigurować dowolnie i według indywidualnych preferencji. Przykładowo w oparciu o plan lekcji, czy zajęć pozalekcyjnych w zależności od dni tygodnia.

Przycisk SOS

W kwestii bezpieczeństwa najistotniejsze znaczenie ma jednak przycisk antynapadowy. To funkcja lokalizatora, która nie wymaga od dziecka podejmowania w chwili zagrożenia żadnych działań poza jedną jedyną, jaką jest naciśnięcie „czerwonego guzika SOS”. To uruchamia automatycznie całą procedurę ratunkową, w tym powiadomienie rodzica, Stacji Monitorowania Alarmów i ewentualnie uruchomienia sił policyjnych. Operatorzy błyskawicznie lokalizują pozycję osoby wzywającej pomocy na interaktywnej mapie on-line z dokładnością do 2 m. Widzą także, czy się porusza, czy pozostaje w bezruchu.


Lokalizator personalny GPS

Jak to działa?

Lokalizator personalny GPS ma dwukierunkową łączność, działa zatem jak telefon. Pozwala reagować natychmiast w momencie zagrożenia, a nie po fakcie. Użytkownik może zaprogramować 3 numery do szybkiego kontaktu. Pamięć wewnętrzna lokalizatora rejestruje ślady tras w przypadku chwilowej utraty połączenia z serwerem. Dzięki temu można odtworzyć przebyte trasy po ponownym nawiązaniu połączenia.

Małe, lekkie, dyskretne urządzenie sprawdza się w codziennych sytuacjach, jak też w podróży, podczas wakacji nad morzem czy ferii zimowych na górskich stokach. Tam często zwykły telefon komórkowy zawodzi z powodu braku zasięgu. Lokalizator personalny GPS zaprojektowany do ochrony VIP-ów właśnie staje się wsparciem w opiece nad małoletnimi, choć oczywiście troska i odpowiedzialność rodziców to podstawa bezpieczeństwa dzieci.

 


lokalizator personalny GPS
 

Potrzebujesz więcej informacji? Nasz Zespół Obsługi Klienta chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania:

tel. 68 328 70 03

zok@hertzsystems.com

Przydatne informacje znajdziesz także na stronie www: Lokalizator personalny GPS.

 

Sprawdź również Monitoring gps pojazdów

Kontakt

Dodatkowymi informacjami na temat rozwiązań i systemów, które oferujemy, służą nasi konsultanci. Prosimy o kontakt z bezpośrednio wybraną osobą lub przez poniższy formularz.Hertz Systems Ltd Sp. z o. o.
al. Zjednoczenia 118 A
65-120 Zielona Góra

Biuro Handlowe w Warszawie:
ul. Arkuszowa 135
01-943 Warszawa


Zobacz dane kontaktowe

Plik (doc, docx, pdf, dot, dotx, odt, jpg, png)
Live Chat Software