AKTUALNOŚĆ

30 października 2020 | GPS

Nowość! Zdalny odczyt tachografów

Nowość! Zdalny odczyt tachografów

Zdalny odczyt tachografów – dostosuj swoją flotę do nowych przepisów

Hertz Systems oferuje kompleksową obsługę tachografów cyfrowych i zarządzania czasem kierowców.

Przepisy nakazują systematyczne odczytywanie danych zapisanych w kartach kierowców oraz w tachografach. Zdalny odczyt tachografu, nie tylko ułatwia pracę obecnym przewoźnikom, ale i pozwala dostosować się firmie do nowych, nadchodzących wymogów UE związanych z wdrożeniem pakietu mobilności.

Obowiązujące i nadchodzące regulacje

Zgodnie z przepisami w rozporządzeniu WE nr 561/2006 tachografy cyfrowe muszą być odczytywane przynajmniej jeden raz w ciągu 90 dni, z kolei karty kierowców co najmniej jeden raz na 28 dni. Brak spełnienia tych wymogów, naraża przewoźnika na wysokie kary. To 500 zł za każde wykroczenie dotyczące pojedynczego kierowcy, czy auta. Gdy mamy flotę składającą się z 10, 50, 100 lub 300 aut, szybko można sobie przeliczyć ile może nas kosztować małe opóźnienie.

Od czerwcu 2022 obowiązek posiadania tachografów będą mieli również przewoźnicy posiadający pojazdy poniżej 3,5 t.

Czy warto posiadać zdalny odczyt tachografów?

Oczywiście, że tak! Cyfryzacja jest naturalnym elementem rozwoju, który ułatwia, przyspiesza i automatyzuje wiele procesów, pozwalając nam skupić się na innych ważnych sprawach. Zamiast pilnować, angażować i sprawdzać kierowców, wszystko odbywa się automatycznie. Wystarczy jedna osoba, z dostępem do komputera i wszystkie dane są zawsze pod ręką oraz na czas. Dodatkowo dane są uporządkowane i łatwe do przechowywania.

Podsumowując, dzięki funkcjonalności Tacho firmy HERTZ Systems zyskujesz:

  •       zdalne pobieranie plików z tachografów (.DDD)
  •       oszczędność na kosztach paliwa
  •       lepszą organizację czasu pracy
  •       bezpieczeństwo w spełnieniu obowiązujących przepisów

 

Funkcjonalność jest już dostępna. O szczegóły oferty zapytaj naszego handlowca. Skontaktuj się z nami drogą mailową: hertz@hertzsystems.com

Kontakt

Dodatkowymi informacjami na temat rozwiązań i systemów, które oferujemy, służą nasi konsultanci. Prosimy o kontakt z bezpośrednio wybraną osobą lub przez poniższy formularz.


Hertz Systems Ltd Sp. z o. o.
al. Zjednoczenia 118 A
65-120 Zielona Góra
Dział Badań i Rozwoju
ul. Nowy Kisielin – A. Wysockiego 2
66-002 Zielona Góra


    Live Chat Software