AKTUALNOŚĆ

17 lipca 2017 | SECURITY

Hertz Systems na straży bezpieczeństwa

Hertz Systems na straży bezpieczeństwa

Firma Hertz Systems już od 1994 roku stoi na straży bezpieczeństwa Zielonej Góry i okolic. O ile zdajemy sobie sprawę z tego, że niebezpieczeństwo istnieje, zazwyczaj nie zakładamy, że przykra okoliczność przytrafi się właśnie nam.

Nasza firma ma na swoim koncie wiele skutecznych interwencji, podczas których zapobiegliśmy pożarom, włamaniom, uratowaliśmy mienie prywatne czy też ludzkie życie.

Czujka przeciwpożarowa lepsza niż ludzki zmysł

Systemy bezpieczeństwa są w stanie wykryć zagrożenie w obiekcie o wiele wcześniej niż znajdujący się w nim ludzie. Tak było w przypadku pożaru domu jednorodzinnego w czerwcu tego roku. Po odebraniu sygnału pożarowego dyżurny Stacji Monitorowania Alarmów skontaktował się z właścicielem rezydencji, który stwierdził, że musiał być to fałszywy alarm. Po kolejnym sygnale i powtórnym kontakcie dyżurnego, właściciel jednak potwierdził wybuch pożaru. Na miejsce wysłano grupę interwencyjną oraz 3 jednostki straży pożarnej. Okazało się, że przyczyną całego zdarzenia była instalacja elektryczna znajdująca się w piwnicy domu.

Interwencja na telefon

Powodem do interwencji pracowników ochrony Hertz Systems nie zawsze musi być sygnał alarmowy. Czasami jest to telefon pracownika firmy, dla której świadczymy usługi ochroniarskie. W tym roku na teren posesji firmy wtargnął nieznany sprawca, który najprawdopodobniej planował kradzież lub dewastację mienia. Po kontakcie ze strony portiera na miejsce przybyła grupa interwencyjna, która za pomocą środków przymusu bezpośredniego skutecznie unieruchomiła sprawcę i oddała go w ręce służb policyjnych.

Przycisk antynapadowy nie tylko w działalności handlowej

Nasz zespół jest wielokrotnie wzywany w przypadku otrzymania sygnałów napadowych. Najczęściej tego typu alarmy dotyczą napadów na obiekty zajmujące się działalnością handlowo-usługową. Jednak zdarza się, że nasi klienci uruchamiają alarm w przypadku, gdy dochodzi do dewastacji i zakłócania ciszy. Taka sytuacja miała miejsce w jednym z zielonogórskich hoteli, gdzie klienci dewastowali wynajmowany pokój i zakłócali ciszę nocną. Także w tym przypadku sprawcy zostali unieruchomieni i przekazani policji.

Zapobieganie włamaniom i kradzieżom

Największym sukcesem Stacji Monitorowania Alarmów i grup interwencyjnych jest zawsze zapobiegnięcie tragediom i przykrym sytuacjom. Dlatego naszym priorytetem jest niezawodność instalowanych systemów i najlepszej jakości sprzęt do wykrywania ruchu. Tego typu wyposażenie wiele razy pozwoliło na zapobiegnięcie włamaniom i kradzieżom. W sierpniu 2016 roku na terenie prywatnej posesji przecięcie wiązki czujki ruchu wywołało alarm włamaniowy. Po wysłaniu zespołu interwencyjnego i sprawdzeniu terenu na gorącym uczynku przyłapano złodzieja z całym asortymentem przygotowanym do dokonania kradzieży.

W pogotowiu 24/7

Dyżurni Stacji Monitorowania Alarmów w naszym mieście pracują 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, odbierając dziennie nawet kilkadziesiąt alarmów wymagających interwencji. O ile możemy czuć się znacznie bezpieczniej niż 23 lata temu, nie możemy stwierdzić, że sytuacje zagrażające naszemu życiu nie mają w ogóle miejsca.

Jak działa Stacja Monitorowania Alarmów Hertz Systems?

Zdarzenie –> Sygnał Alarmowy w SMA –> Reakcja – wysłanie grupy interwencyjnej

Od 1994 roku posiadamy własną Stację Monitorowania Alarmów do ciągłej obserwacji systemów alarmowych. Blisko 30-letnie doświadczenie pozwoliło nam stworzyć kompleksowy i skuteczny system reakcji na terenie całego kraju.

W okresie ostatnich 5 lat zainstalowaliśmy:

  •        system alarmowy w 500 obiektach
  •        system antynapadowy w 170 obiektach
  •        system ppoż. w 50 obiektach
  •        system CCTV w 80 obiektach.

Posiadamy własne grupy interwencyjne na terenie Zielonej Góry i okolic. Doskonale zorganizowane jednostki składają się z licencjonowanych pracowników ochrony, którzy błyskawicznie reagują na każde zdarzenie. Korzystamy z nowoczesnego systemu łączności radiowej, a pojazdy grup interwencyjnych i wozy konwojowe wyposażone są w System Satelitarnego Monitoringu Pojazdów Hertz GPS On-line.

Wielokrotnie zapobiegaliśmy pożarom, z sukcesem interweniowaliśmy w przypadku włamania i napadów, a w przypadku odzyskiwania skradzionych samochodów nasza skuteczność wynosi 100%. Stacja Monitorowania Alarmów oraz grupy interwencyjne działają 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, współpracując dodatkowo z policją, pogotowiem ratunkowym, strażą pożarną i pogotowiem gazowym.

 
Sprawdź również Monitoring gps pojazdów

Kontakt

Dodatkowymi informacjami na temat rozwiązań i systemów, które oferujemy, służą nasi konsultanci. Prosimy o kontakt z bezpośrednio wybraną osobą lub przez poniższy formularz.


Hertz Systems Ltd Sp. z o. o.
al. Zjednoczenia 118 A
65-120 Zielona Góra
Dział Badań i Rozwoju
ul. Nowy Kisielin – A. Wysockiego 2
66-002 Zielona Góra


    Live Chat Software