AKTUALNOŚĆ

9 sierpnia 2016 | SPACE

Firma Hertz Systems wygrała konkurs na Zintegrowanie Sensorów 3D

Firma Hertz Systems wygrała konkurs na Zintegrowanie Sensorów 3D

Projekt realizowany będzie w ramach programu Horyzont2020, nadzorowanego przez Komisję Europejską. Jego celem jest opracowanie modułowego systemu złożonego z wielu sensorów, odpowiadających potrzebom przyszłych misji, związanych z eksploracją kosmosu. Głównym zadaniem polskiej firmy Hertz Systems  jest opracowanie czujnika radarowego do zastosowania w kosmosie, przetestowanie go i zintegrowanie z pozostałymi.

 

Urządzenia będą obejmować m.in.:

 

– kamery o wysokiej rozdzielczości

kamery na podczerwień

– radary

– kamery laserowe

– czujniki momentu obrotowego

– inercyjne zespoły pomiarowe

– czujniki optyczne służące pomiarom pozycji gwiazd za pomocą fotokomórki lub kamery

– czujniki szerokokątne i natężenia światła.

 

Opracowane sensory będą działały w sposób modułowy. Zarówno oprogramowanie, jak i sposób ich budowy będą zaprojektowane tak, by umożliwić dopasowanie systemu do jak największej ilości misji.  W zależności od potrzeb, zestaw urządzeń umieszczony na platformie robotycznej będzie mógł być rekonfigurowany.

 

Opracowane i przetestowane zostaną również architektury trzech platform robotycznych, dwóch dedykowanych do misji orbitalnych oraz jedna przeznaczona do zadań planetarnych. Charakteryzowały się będą wspólną fizyczną i logiczną konstrukcją interfejsów blokowych, procesora oraz możliwością zintegrowania różnego zestawu sensorów, w zależności od potrzeb.

 

Projekt realizowany będzie również przez międzynarodowe konsorcja, złożone z: Thales Alenia Space France (Francja), SINTEF (Norwegia), Terma A/S (Dania), Cosine (Holandia), Thales Alenia Space Italia (Włochy), Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (Polska), Thales Alenia Space Espana (Hiszpania), Cranfield Aerospace (Wielka Brytania),  Thales Alenia Space UK (Wielka Brytania).

Kontakt

Dodatkowymi informacjami na temat rozwiązań i systemów, które oferujemy, służą nasi konsultanci. Prosimy o kontakt z bezpośrednio wybraną osobą lub przez poniższy formularz.


Hertz Systems Ltd Sp. z o. o.
al. Zjednoczenia 118 A
65-120 Zielona Góra
Dział Badań i Rozwoju
ul. Nowy Kisielin – A. Wysockiego 2
66-002 Zielona Góra


    Live Chat Software