AKTUALNOŚĆ

7 lipca 2017 | AKADEMIA HERTZ, SPACE

Akademia Hertz Systems

Akademia Hertz Systems

„Rzeczy wielkich nie stworzymy w pojedynkę, dlatego jesteśmy tutaj razem” – tymi słowami w piątek 7 lipca rozpoczęto Akademię Hertz Systems.

„Akademia Hertz Systems będzie cyklem wykładów o kosmosie stanowiącym inspirację do współpracy oraz nowych projektów” – mówi podczas rozpoczęcia Dyrektor ds. rozwoju technologii z Hertz Systems. Prezentacje mają miejsce w siedzibie firmy w Parku Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego w Nowym Kisielinie, a wykłady mają charakter otwarty.

Pierwszy wykład wygłosił prof. Marek Banaszkiewicz przedstawiciel Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Dyrektor ds. współpracy międzynarodowej, badań i rozwoju technologii kosmicznych w Hertz Systems. Tytuł wykładu brzmiał „Aktywność kosmiczna: Dlaczego? Jak? Kiedy?”. Pan profesor poruszył temat powstania Układu Słonecznego i naszej planety obejmujący wiele zagadnień z dziedziny fizyki oraz chemii. Kolejną poruszoną kwestią była epoka kosmiczna, która rozpoczęła się po wystrzeleniu pierwszego sztucznego satelitę ziemskiego Sputnik 1 w 1957 roku. Słuchacze mieli okazję poznać także środowisko kosmiczne – jakie zagrożenia czekają na misje kosmiczne i kosmonautów, którzy są wysyłani w przestrzeń kosmiczną. Wykład zakończył się omówieniem misji kosmicznych – tych przeszłych oraz tych planowanych w najbliższych latach. Przemówienie profesora zakończyło pytaniami ze strony inżynierów zajmujących się technologią opartą o systemy nawigacji satelitarnej czy projektantów sprzętu przeznaczonego do funkcjonowania w środowisku kosmicznym. Pytania dotyczyły wybuchu super nowej czy poruszania się sztucznych satelitów po orbitach.

Tego typu przedsięwzięcia cieszą się dużą popularnością i są niezmiernie ważne w środowisku, gdzie niezbędna jest wiedza specjalistyczna, która nie jest powszechnie dostępna. Kosmos i inżynieria kosmiczna to nisze, którym poświęca się mniej uwagi w programie nauczania na uczelniach wyższych.

Dzielenie się wiedzą to inwestycja, która się opłaca, ponieważ przynosi zyski zarówno w postaci finansowej, jak i w formie technologii, z których korzystamy na co dzień.

 

Wszystkich zainteresowanych dziedziną kosmosu oraz inżynierii kosmicznej zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych warsztatach. Będziemy informować na bieżąco o najbliższych spotkaniach. Więcej informacji można uzyskać także pod adresem marketing@hertzsystems.com.

Kontakt

Dodatkowych informacji na temat rozwiązań i systemów, które oferujemy, udzielą nasi konsultanci. Prosimy o kontakt bezpośrednio z wybraną osobą lub przez poniższy formularz.

 

Hertz Systems Ltd Sp. z o. o.
al. Zjednoczenia 118 A
65-120 Zielona Góra
email: hertz@hertzsystems.com
tel.: +48 68 328 70 00
Dział Badań i Rozwoju
Park Technologii Kosmicznych

ul. Nowy Kisielin – A. Wysockiego 1
66-002 Zielona Góra