AKTUALNOŚĆ

2 sierpnia 2016 | GPS

Próby portowe niszczyciela min ORP Kormoran z Hertz Systems

Próby portowe niszczyciela min ORP Kormoran z Hertz Systems

Podczas prób portowych i morskich niszczyciela min ORP Kormoran II korzystano z odbiorników Hertz Systems typu HGPST-EFTS.  Zadaniem jednostki jest wykrywanie i zwalczanie min morskich na wodach polskiej strefy ekonomicznej oraz w ramach działań NATO. Firma Hertz Systems dostarczyła na potrzeby wyposażenia jednostki zestaw o zwiększonej odporności na zakłócania złożony z: wojskowego odbiornika GPS HGPSTT-EFTS do podawania pozycji, wzbogaconego o funkcję wzorca czasu i częstotliwości, anteny CRPA oraz terminala taktycznego HTT-10.

HGPST T to rodzina wojskowych odbiorników sygnału GPS produkowana w Zielonej Górze. Sprzęt wyposażony jest w moduł kryptograficzny SAASM, który daje pełny dostęp do wojskowej częstotliwości GPS i utrzymanie dokładnego wskazania czasu i pozycji w przypadku występowania zakłóceń (ang. jamming) lub podłożenia fałszywego sygnału (ang. spoofing). Na mocy umów z MON oraz producentami platform, w latach 2007-2015 do Sił Zbrojnych RP trafiło ok. 600 wojskowych odbiorników HGPST T z modułem kryptograficznym SAASM.

Kontakt

Dodatkowymi informacjami na temat rozwiązań i systemów, które oferujemy, służą nasi konsultanci. Prosimy o kontakt z bezpośrednio wybraną osobą lub przez poniższy formularz.


Hertz Systems Ltd Sp. z o. o.
al. Zjednoczenia 118 A
65-120 Zielona Góra
Dział Badań i Rozwoju
ul. Nowy Kisielin – A. Wysockiego 2
66-002 Zielona Góra


    Live Chat Software