SPACE

POTENCJAŁ I DOŚWIADCZENIE

Kilkanaście lat pracy w obszarze nawigacji satelitarnej oraz doświadczenia z modułami kryptograficznymi dla odbiorników GPS pozwoliło firmie Hertz Systems podnosić swoje kompetencje zarówno poprzez rozwój technologii opartych na amerykańskim GPS, jak i uczestniczyć w programach europejskiego Galileo.

System nawigacji satelitarnej Galileo to jeden z najważniejszych europejskich programów kosmicznych o znaczeniu strategicznym dla Unii Europejskiej. Europa dąży do niezależności od systemu GPS, a od 2012 r., odkąd Polska przystąpiła do Europejskiej Agencji Kosmicznej, nasza firma ma możliwość uczestniczyć w konkretnych przedsięwzięciach we współpracy z takimi partnerami jak Thales Alenia Space Italy i Thales Alenia Space France. Wykorzystujemy tę szansę.

Uczestniczyliśmy w projekcie, gdzie symulowaliśmy możliwość komunikacji pomiędzy wynoszonymi satelitami Galileo na orbity docelowe. Kolejny projekt, który prowadzimy i który jest związany z Galileo drugiej generacji to pomiary weryfikacyjne nadajników systemu, opracowywane przez Włochów. Również pracujemy nad autonomicznym systemem identyfikacji zakłóceń sygnału Galileo.

Naturalną drogą naszego rozwoju są prace nad odbiornikiem dwusystemowym GPS-Galileo. W 2015 r. otrzymaliśmy akredytację Security Accreditation Board w Pradze na dostęp do tajnej technologii Galileo PRS (Public Regulated Service) – sygnału wyłącznie dla służb publicznych takich jak policja, straż pożarna, wojsko czy służby specjalne. W tym samym roku otrzymaliśmy z rąk Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości nagrodę w kategorii „technologia kosmiczna”.

Dyrektor Generalny Hertz Systems – Pan Zygmunt Rafał Trzaskowski, od 2015 r. zasiada w Radzie Polskiej Agencji Kosmicznej. Hertz Systems należy do Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Kluczowe obszary rozwoju:

Synchronizacja czasu i częstotliwości dla satelitów

Sensory dla satelitów

Praca nad rozwojem systemu Galileo 2 Generacji

Prace badawczo rozwojowe na sygnałem Galileo PRS – produkcja odbiorników PRS

Systemy dla dronów

Aplikacje naziemne przeznaczone dla transportu, logistyki, monitorowania parametrów, zarządzania kryzysowego

Kontakt

Dodatkowymi informacjami na temat rozwiązań i systemów, które oferujemy, służą nasi konsultanci. Prosimy o kontakt z bezpośrednio wybraną osobą lub przez poniższy formularz.Hertz Systems Ltd Sp. z o. o.
al. Zjednoczenia 118 A
65-120 Zielona Góra

Biuro Handlowe w Warszawie:
ul. Arkuszowa 135
01-943 Warszawa


Zobacz dane kontaktowe

Plik (doc, docx, pdf, dot, dotx, odt, jpg, png)
Live Chat Software